The Blog

Under Ölüm Oyunu (Giulia Gubellini)


Ölüm Oyunu’nda 2025 yılındaki İtalya’yı okuyoruz.

Ülke, 2008 Krizi’nden sonra, şiddet dolu başka bir karmaşanın içine girer. Ekonomi çok kötü bir haldedir. İnsanlar artık bir eve ya da bir işe sahip değildirler. Ülke, başkent 06 Şehri’nde yaşayan bir Başkan tarafından askeri otoriteyle yönetilen bir Geçici Hükümet’in elindedir. Sokaklarda silahlı askerler vardır.

Çocuklar, askeri rejime itaat etmeleri için -kışlaya- okula gitmek zorundadırlar. Geçici Otorite’ye ve onun öğretim yöntemlerine karşı isyan başlatan herhangi bir hareket, şiddetle cezalandırılmaktadır.

Geçici Otorite, isyancıların ve otoriteye karşı çıkmanın bedelini göstermek için bir Under adında Reality Show başlatır. İlk program için 13 tane çocuk, Alpler’deki bir sığınağa kapatılır ve sadece bir kişinin sağ çıkabileceği bir ölüm oyununu oynamaya zorlanır. Oyundaki tek kanun şiddettir ve yalnızca en güçlü olan hayatta kalacaktır.

Bu 13 çocuktan Alice, sadece yanlış zamanda yanlış yerde olduğu için Under’a katılmak zorunda kaldığını düşünmektedir. Oysa ki, hayatının sonsuza dek nasıl değişeceğinden haberdar değildir.

 

Kitap akıp gidiyor. Bir kere başladım ve kendimi durduramadım. Uyumak zorunda olduğumda “Hadi hemen sabah olsun da kitabı okumaya devam edeyim!” dedim. Yazı karakteri biraz küçük ve göz yoruyor ancak, çok da umursamadım bu durumu.

Aaa bu arada, belki Giulia Gubellini Türkiye’ye gelir…

gozde@gozdeyilmaz.com.tr

www.gozdeyilmaz.com.tr

 

www.aogweb.com'a teşekkürler!