The Blog

Parmak İzi’nin Oluşma Sürecinden Bir Parça


Fotoğrafları sağa sola kaydırarak inceleyebilirsiniz.

“Çocuk; her dilde, kültürde, dinde, ırkta çocuktur. Kahkahası bulutları aşan, hayalleri balonlara bağlayıp uçuran… Onları anlamanın belki de en zor tarafı bazen kelimelerdir. Oysa onların tek bir evrensel dili var: resim. Çocukların duygu yüklü dünyasına dokunabileceğiniz resim terapisi tekniklerini, hem altı çocuğun terapi sürecine yerleştirdik, hem de ayrı bir bölümle bu teknikleri siz çocukların dünyasına dokunanlara sunduk. Duru, Pelin, Efe, Arın, Zehra ve Bora ile bu serüvene sizi dâhil ederken, yolunuzun kesiştiği çocukların dünyasını daha kolay anlayabilmeniz için ayrı bir bölüm araladık. Çocukların çizgileri, kullandıkları renkler, eksik ya da abartılı olarak tasvir ettikleri herhangi bir uzuv; hepsi bilinçaltının birer yansıması. Boyalarla, fırçalarla, kâğıtlarla, koşulsuz sevgiyle çocuk kalbine dokunan ve dokunmak isteyen anne babalara, öğretmenlere, hayatında kitaplara yer veren herkese…”

– Elçin Kuzucu, Tuba Kılıçarslan

Ve…

23 Kasım 2017 tarihinde Hürriyet Gazetesi yazarı Melis Alphan tarafından da bahsedilen, Elçin Kuzucu ve Tuba Kılıçarslan’ın yazdığı Parmak İzi: Bir Resim Terapisi Hikâyesi kitabı, 7-8 Aralık’ta Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi ev sahipliğinde Ankara’da düzenlenecek olan EDUCCON Eğitim Konferansı’nda açılan stantta yerini alacak.

Ayrıca…

Melis Alphan’ın yazısını okumak için: http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/melis-alphan/cocuklarin-anlatamadigini-cizdikleri-resimler-anlatiyor-40654378

gozde@gozdeyilmaz.com.tr

www.gozdeyilmaz.com.tr

 

www.aogweb.com'a teşekkürler!